مجله انتخاب

نرم افزار های کاربردی برای آزمون آیلتس
تاریخ : 1401/2/8

آزمون آیلتس ( International English Language Testing System ) یکی از رایج ترین آزمون های سنجش دانش زبان انگلیسی است. این آزمون بین الملل در بیش از 10 هزار موسسه و سازمان در 140 کشور جهان ملاک ارزیابی دانش زبانی متقاضیان تحصیل، اشتغال و یا زندگی است. همه ساله بیش از 3.5 میلیون نفر در اقصی نقاط جهان در این آزمون شرکت می کنند. با افزایش شمار متقاضیان شرکت در آیتلس و با توجه به درجه سختی آزمون، در سال های اخیر نرم افزار های آموزش و تمرین آزمون در فضای مجازی طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این عصر پیشرفت تکنولوژی و گسترش راه های آموزشی، دیگر بهانه ی قابل توجیهی برای کوتاهی در فراگیری و استفاده از علوم جدید وجود ندارد؛ بنابراین در ادامه به برخی از کاربردی ترین نرم افزار ها اشاره می کنیم:

دانشگاه های جوان برتر
تاریخ : 1401/1/18

سایت Times Higher Education یکی از معتبر ترین سایت ها برای مقایسه رنکینگ دانشگاه ها با یکدیگر است. یکی از انواع رنکینگ هایی این سایت ارائه می دهد مقایسه عملکرد دانشگاه هایی است که در 50 سال اخیر تاسیس شده اند. معیار ها ی سایت برای ارائه این رنکینگ مولفه های مختلفی مانند کیفیت آموزش، تحقیقات دانشگاهی، وجهه بین الملل و ... را در بر می گیرد. برترین دانشگاه های جوان در این سایت عبارتند از :

فهرست دانشگاههای خارجی مورد تأیید وزارت بهداشت
تاریخ : 1401/1/16

لیست دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش ‏پزشکی با در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی ‏Times، ‏QS‏ و ‏Shanghai‏ ‏جهت ورودیهای سال تحصیلی 2022-2021 در رشته های مرتبط با علوم پزشکی اعلام شد. به گزارش وبدا، با بررسی‌های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی «کیواس (QS)»، «تایمز (Times)» و «شانگهای (Shanghai)» و لیست دانشگاه‌های خارج از کشور مورد تأیید وزارت بهداشت جهت ورودهای سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ در رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی اعلام شد.

کار دانشجویی در دوران تحصیل
تاریخ : 1400/12/11

اشتغال به شغل دانشجویی یکی از منابع حمایتی مالی مهم پس از مهاجرت است و اطلاع از شرایط اولیه آن امری ضروری است.

IELTS
تاریخ : 1400/6/23

آزمون آیلتس به انگلیسی: (IELTS) که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنای نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در حال حاضر است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر هم ردیف با تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایرلند
تاریخ : 1400/4/31

از دانشگاه های اتریش 7 دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت می باشد که 3 مورد از آن ها زیر رتبه ی 500 QS جهانی است.

whatsapp